Magazinë

Kënga e Gjeorgjisë në Eurovizion ka autore artisten shqiptare

Shkruar nga Liberale

Kënga e Gjeorgjisë në Eurovizion ka autore artisten shqiptare

Vlen të theksohet se kënga titullohet “Firefighter” dhe do të këndohet nga këngëtarja gjeorgjiane, Nutsa Buzaladze.

Babai i Adas, Sako Satka, i ka uruar së bijës që në të ardhmen ndoshta Shqipëria të paraqitet me një kompozim të saj në Eurovision.

“Sot është një ditë e veçantë për mua dhe familjen time dhe gjithë dashamirësit. Kompozimi i vajzës sime Ada këte vit prezanton Gjeorgjinë (Georgia) në Eurovision 2024 që do të marrë pjesë në Suedi. E orkestruar nga producenti me famë, maqedonasi Darko Dimitrov dhe e kënduar nga këngëtarja e njohur Nutsa. Uroj që Ada gjithashtu të prezantojë edhe Shqipërinë në Eurovision në vitet e ardhshme. Urime, bija ime!”

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH