Horoskop

"Universi sjell energji të reja" Horoskopi JAVOR, 15-22 Prill 2024

Shkruar nga Liberale

"Universi sjell energji të reja" Horoskopi JAVOR, 15-22 Prill

Nga Paola Fox

Dashi

Do ju pret një javë me qetësi të madhe. Fundjava ju shtyn të dëshironi të bëni, organizoni, por mbi të gjitha sjell energji të madhe që do të mbetet konstante në javët në vijim. Me Marsin, Jupiterin dhe Venusin të favorshëm, dashuria gjithashtu mund të bëhet sërish protagoniste.

Demi

Natyra juaj është konservatore edhe ndaj emocioneve dhe ideve, por prej disa kohësh diçka ka ndryshuar, aq sa ka nga ata që kanë vendosur të revolucionarizojnë jetën e tyre. Më të guximshmit mund të mendojnë të ndryshojnë qytetin, grupin, rolin ose në mënyrë më pak drastike, duke menduar të përjetojnë ndjesi të ndryshme.

Binjakët

Java më shumë prej jush pyesin veten nëse po bëjnë gjënë e duhur, duke marrë rrugën më të mirë. Problemi është se gjatë rrugës keni hasur në disa pengesa si në dashuri ashtu edhe në punë. Janari është një terren provë për të gjitha marrëdhëniet që kanë pasur probleme serioze në të kaluarën.

Gaforrja

Kjo javë në këtë moment mund të kesh dyshime sepse nuk e di se çfarë dëshiron të bëjë një person i tretë që mund të jetë një shef ose dikush që të ka bërë të ndihesh rehat. Krahasuar me vitin e kaluar gëzoni më pak mbrojtje, por kjo do të thotë gjithashtu se keni një dëshirë të madhe për të ndryshuar gjithçka.

Luani

Javën që ju pëlqen të jeni të admiruar sepse keni nevojë për audiencën tuaj. Në këtë periudhë, fotografia astrale sjell sukses të veçantë me të tjerët. Shumë do të gjejnë sërish energji, të tjerë një favor të madh nga pak më shumë se të njohurit.

Virgjëresha

Kjo javë do shumë nuk janë vërtet të kënaqur me marrëdhënien që po përjetojnë dhe nëse ka një lidhje të rëndësishme paraekzistuese që nuk është prekur nga situatat e jashtme, ajo ende diskutohet.

Peshorja

Të hënën ju pret një javë disi e diskutueshme në marrëdhëniet me të tjerët dhe me familjarët. Tensionet që lindin këtë të diel janë të vështira për t'u menaxhuar, madje Marsi në opozitë kërkon qartësi.

Akrepi

Sipas horoskopit të javës në sferën e ndjenjave do të keni situatën më të rëndësishme nga muaji që shkoi. Me Venusin në një aspekt neutral, emocionet mund të lindin edhe në qytete të tjera. Ata që kanë një lidhje prej kohësh do të kishin nevojë për një diversion, jo domosdoshmërisht një person tjetër në krah, por ndoshta një ide të re.

Shigjetari

Sipas horoskopit javor, ka ardhur momenti kur edhe ju mund të dërgoni sinjale apo emocione të veçanta te të tjerët. Nëse nuk ka ndodhur tashmë, mund të ndodhë tani. Është e mundur që të keni një pasion të madh në zemrën tuaj.

Bricjapi

Kjo javë do filloi nga fotografia astrale është paksa konfliktuale ose ju protestoni duke u shqetësuar ndaj dikujt. Dyshime të ndryshme karakterizojnë këto ditë në punë dhe në familje.

Ujori

Të hënën duhet të bëni një bilanc të situatës pa u humbur në detaje. Hëna prek sektorin e së largëtit, të udhëtimit. Është një fazë në të cilën është e rëndësishme të vlerësohen ndjenjat. Jupiteri dhe Venusi janë të favorshëm dhe sjellin marrëdhënie dhe emocione të një peshe të caktuar.

Peshqit

Këtë javë dikush do t'i bëjë pyetje vetes për marrëdhënien që po përjeton. Nëse janë dy marrëdhënie në rrezik, të bësh një zgjedhje është një domosdoshmëri, por këshillohet ta shtyni atë deri në fund të prillit. Ndonjëherë emocionet frenohen, mos shprehja e tyre krijon problem, veçanërisht nëse mendoni se marrëdhënia me partnerin nuk është ajo e duhura.

Poll
SHQIPENGLISH