Horoskop

Miqtë më xhelozë i përkasin këtyre shenjave të Horoskopit...

Shkruar nga Liberale

Miqtë më xhelozë i përkasin këtyre shenjave të

Na ka ndodhur që mezi presim të ndajmë me miqtë diçka të mirë që na ka ndodhur dhe ata në vend që të gëzohen me ne, reagojnë të vakët, mundësisht edhe me një koment të hidhur. Ose pyesni dikë për këshillën e tij dhe ai qëllimisht na mashtron në mënyrë që ne të humbasim punën tonë të ëndërruar ose personi për të cilin kujdesemi të mos ia kthejë.

Në këto raste kemi të bëjmë me miq ziliqarë, të cilët sipas astrologjisë ndoshta i përkasin katër shenjave të mëposhtme.

Dashi

Miqtë më xhelozë i përkasin këtyre shenjave të

Mund të mos e tregojë qartë, por edhe miqtë e tij më të ngushtë i trajton si konkurrentë. Me Marsin, perëndinë e luftës, që e drejton, ai dëshiron të jetë më i zgjuari, më i suksesshmi, më i pasuri në rrethin e tij dhe nuk do të kënaqet me asgjë më pak.

Luani

Miqtë më xhelozë i përkasin këtyre shenjave të

I pëlqen më shumë se çdo gjë tjetër që bota të rrotullohet rreth tij dhe të bëhet qendra e shoqërisë me historitë e çmendura që ai tregon. Pra, kur dikush tjetër kërcënon se do të “vjedhë” shfaqjen, ai e ka të vështirë ta pranojë dhe vazhdon të ndërpresë bisedën në përpjekje për të rimarrë rolin kryesor.

Bricjapi

Miqtë më xhelozë i përkasin këtyre shenjave të

Sidomos nëse ndani një sukses profesional me të, ai do të ndiejë një dhimbje xhelozie brenda tij – si një shenjë punëtore dhe ambicioze, ai dëshiron të jetë më i miri nga më të mirët dhe është në një proces të vazhdueshëm krahasimi brenda vetes. . Ai është gjithashtu ai shoku që nëse dikush në grup tregon një histori – qoftë kjo një aventurë shëndetësore apo një udhëtim i lakmueshëm – ai do të përpiqet menjëherë ta eklipsojë atë me një të tijën, përkatësisht më “dramatike” ose më “ëndërruese”.

Poll
SHQIPENGLISH