Horoskop

Mësoni më shumë: Kjo është arsyeja se pse shenjat e ajrit kanë marrëdhënie jofunksionale

Shkruar nga Liberale

Mësoni më shumë: Kjo është arsyeja se pse shenjat e

Ju nuk dëshironi drama në marrëdhënien tuaj dhe mesa duket, dëshironi të jeni pjesë e një marrëdhënieje të qetë dhe funksionale.Në fakt, nëse marrëdhënia juaj nuk ka shumë kripë dhe piper (dmth. dramë, debate, ulje-ngritje), nuk po kaloni mirë, jeni mërzitur dhe  kështu jeni duke kërkuar alternativa.

Për dikë që komunikon gjithçka në fund të fundit, ju jeni një shenjë e ajrit dhe komunikimi është për ju një art që zotëroni, por edhe një domosdoshmëri absolute), harroni të pyesni saktësisht se çfarë doni nga partneri juaj dhe më pas, ndiheni bosh. , i padrejtë , i mënjanuar. E gjete gabimin?

Ndoshta flisni për ndjenjat tuaja në një moment dhe nevojat tuaja?
Le të qëndrojmë pak këtu: Mos e fshihni se si ndiheni dhe flisni kur ju shqetëson sjellja e tjetrit. Është në rregull nëse bëheni të pakëndshëm.

Ujori është një përjashtim brilant nga ky rregull, por edhe ai ka një pikë të errët: ai flet, por nëse sjellja që e shqetëson vazhdon, ai thjesht… përshtatet me të dhe shikon diku tjetër, gjen dalje të tjera (miq, hobi, etj.)

Ndonjëherë, ju humbni pikën tuaj të fokusit, brenda marrëdhënies tuaj: ju merreni ose me detaje individuale të saj, ose me njerëzit dhe situatat rreth saj (p.sh. çfarë thonë miqtë tuaj për ndjenjat tuaja).

Mos prisni që stimujt e jashtëm, situatat apo njerëzit të mbajnë qëndrim se si duhet të jetë marrëdhënia juaj apo si duhet të ndiheni në të. Të gjithë jashtë! Kjo eshte e panegociueshme.

Poll
SHQIPENGLISH