Horoskop

“Mes të hënës dhe të martës…”/ Horoskopi JAVOR 24-30 qershor 2024!

Shkruar nga Liberale

“Mes të hënës dhe të martës…”/

Dashi

Java do të nisë me këmbën e djathtë. Të hënën, në fakt, Hëna do të bëhet sërish e favorshme. Jeni duke shkuar drejt një vere shumë premtuese, në të cilën mund të arrini një kënaqësi të madhe. Është koha për të bërë plane për muajt korrik dhe gusht. Fundjavë shumë stimuluese në sajë të ardhjes së Hënës në shenjën tuaj.

Demi

Mes të hënës dhe të martës Hëna do të jetë në aspektin e kundërt: do t’ju duhet të bëni kujdes maksimal, të përpiqeni të kujdeseni më mirë për formën tuaj fizike. Këto janë ditë të dobishme për të filluar një dietë të re. E mërkura dhe e enjtja pritet të jenë dy ditët më të mira të javës. Nëse keni nevojë të lini një takim, një intervistë apo të diskutoni diçka, do bëni mirë të synoni për mesjavën.

Binjakët

Të hënën dhe të martën Hëna do të arrijë në qiellin e mikut tuaj Ujori: nuk do t’ju mungojë kreativiteti, intuita e mirë dhe entuziazmi për të bërë gjëra. Përdorni këto 48 orë për të bërë një propozim ose për të punuar në një projekt të ri. Të mërkurën dhe të enjten Hëna do të jetë në aspektin e kundërt: kujdes nga lodhja dhe një ulje-ngritje emocionale e rrezikshme. Fundjavë intriguese për dashuri dhe takime të reja.

Gaforrja

Premton të jetë një javë shumë interesante. Të mërkurën dhe të enjten do të keni Diellin, Mërkurin, Venusin në shenjën tuaj, Marsin dhe Hënën në aspekt të mirë: bëhuni gati të përjetoni diçka sa të bukur aq edhe të papritur. Midis të premtes dhe të dielës në mëngjes, Hëna në kuadraturë mund t’ju bëjë më të ekspozuar ndaj përthithjes në diskutime. Do të duhet kujdes i dyfishtë.

Luani

Java juaj do të fillojë keq. Të hënën dhe të martën Hëna do të jetë në opozitë dhe Marsi në kuadraturë: jini të kujdesshëm. Do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm dhe të mbani larg nervozizmin. Mundohuni t’i kushtoni më shumë vëmendje gjendjes tuaj fizike. Vini bast gjithçka të premten, të shtunën dhe të dielën, sepse ato premtojnë të jenë ditë veçanërisht intriguese.

Virgjëresha

Do të jenë ditë të dobishme për të çuar përpara idetë tuaja, projektet që keni në mendje. Kjo pjesë e mbetur e muajit do t’ju ofrojë shumë më tepër burime dhe zgjidhje efektive. Vetëm të mërkurën dhe të enjten do të duhet të tregoheni më të kujdesshëm, sepse Hëna në kah të kundërt mund të sjellë sërish tensione apo mosmarrëveshje të reja. Edhe dashuria po rikuperohet.

Peshorja

Të hënën dhe të martën Hëna do të jetë në një aspekt të favorshëm: do të mund të rikuperoni pak më shumë qetësi. Këto ditë të qershorit do të karakterizohen nga disa tranzite disonante, ndaj do të jetë thelbësore të ruani njëfarë maturie në marrëdhëniet me të tjerët. Kujdes të premten, të shtunën dhe të dielën!

Akrepi

Të hënën dhe të martën Hëna do të jetë në shesh: mund të jeni pak nervozë ose mund të ndiheni pak të lodhur, një shqetësim i vogël fizik. Asgjë serioze! Këto yje janë në anën tuaj dhe ju lejojnë një rikuperim të konsiderueshëm në çdo mënyrë. E mërkura dhe e enjtja prite të jenë ditë të bukura.

Shigjetari

Java do të nisë mjaft mirë. Të hënën dhe të martën Hëna do të jetë sërish mikesha juaj dhe do t’ju mbushë me energji dhe qetësi të re. Sigurisht që duhet të punoni shumë për të gjetur ekuilibrin që ka munguar kohët e fundit. Nëse duhet të propozoni një ide apo projekt, prisni të premten dhe të shtunën, kur Hëna do të jetë në aspekt të shkëlqyer. E mërkura dhe e enjtja do të jenë dy ditë paksa nervoze.

Bricjapi

Premton të jetë një javë shumë stimuluese në të cilën mund të merrni kënaqësi të madhe, miratim dhe fitore të vogla personale. Nga ana tjetër duhet t’i kushtoni vëmendje gjendjes fizike, veçanërisht nëse ndjeni një siklet ose lodhje që shfaqet. Ditët më të mira do të jenë e mërkura dhe e enjtja. Fundjavë e qetë.

Ujori

Të hënën dhe të martën do të keni Hënën në shenjën tuaj: 48 orë shumë stimuluese ju presin në dashuri dhe miqësi. Ju po rikuperoni më shumë qetësi dhe dëshirë për të dashur. Pak nga pak po zhduken tensionet e vjetra, ajo dëshirë për të prishur gjithçka që ju shoqëroi në maj. Fundjavë shumë premtuese.

Peshqit

Një rikuperim i madh filloi rreth një javë më parë. Jeni bërë më energjikë, më të guximshëm dhe të sigurt për atë që dëshironi. Për më tepër, të mërkurën dhe të enjten Hëna do të hyjë në shenjën tuaj: premton të jenë ditë veçanërisht intriguese për dashurinë. Nëse merrni një ofertë, nuk duhet ta refuzoni atë. Më mirë të mbyllni marrëveshjet dhe negociatat deri në fund të muajit.

Poll
SHQIPENGLISH