Horoskop

Kjo është arsyeja pse ju humbni besimin, në varësi të shenjës tuaj së horoskopit!

Shkruar nga Liberale

Kjo është arsyeja pse ju humbni besimin, në varësi të

Dashi-Jeni konkurrues në jetën tuaj në përgjithësi, kështu që kur nuk merrni admirimin dhe vlerësimin që prisni nga të tjerët përreth jush dhe ndiheni sikur keni dështuar. Edhe sukseset nuk i festoni ashtu siç duhet, por e shtyni veten për rezultate më të mira.

Demi- Keni frikë dhe dridheni nga ndryshimet. Çështja është që ju duhet të kuptoni se disa ndryshime në jetën tonë bëhen për mirë dhe për të na ndihmuar të ecim përpara. Ndonjëherë nuk ju pëlqen vetja që shihni në pasqyrë, por këmbëngulni për të njëjtën prerje flokësh, të njëjtat veshje dhe të njëjtat zakone. Nëse nuk ndryshoni, asgjë nuk do të përmirësohet.

Binjakët- Ju keni dyshime të çmendura. Vazhdimisht pyesni veten nëse keni marrë vendimin e duhur, nëse gjërat janë vërtet kështu, etj., për pasojë ndryshoni mendje çdo minutë dhe çmendni veten dhe të tjerët. Ju jeni një person i zgjuar. Gjithçka që ju duhet është të shkelni në këmbë dhe të mos mbianalizoni situatat aq shumë.

Gaforrja-Ju u jepni shumë pushtet dhe autoritet të tjerëve, gjë që sigurisht ata e përdorin mbi ju. Kur zihesh me dikë, mendon se është e gjitha dështimi yt. Të tjerët do të vazhdojnë t’ju duan. Mundohuni të doni edhe pak më shumë veten.

Luani- Ju kujdeseni shumë për opinionet e njerëzve dhe çfarë thonë të tjerët për ju. Ju dukeni të sigurt nga jashtë, por brenda jeni kaq të pasigurt dhe keni nevojë që njerëzit rreth jush t’ju konfirmojnë dhe shpërblejnë. Besoni në veten tuaj dhe gjithçka tjetër do të jetë më e lehtë. Do ta shohësh!

Virgjëresha- Ju kritikoni të gjithë dhe gjithçka. Dhe sigurisht personi i parë që kaloni është vetvetja. Ju duhet të kuptoni se vetëm Zoti është i përsosur dhe i pagabueshëm. Njerëzit lindin “të metë” dhe ne thjesht përpiqemi të minimizojmë gabimet dhe të metat tona. Pranojeni veten ashtu siç jeni dhe vazhdoni!

Peshorja-  Ti je rritur dhe e di që gjithsesi je i qetë në vetvete. Vetëbesimi dhe vetëvlerësimi juaj nuk duhet të bazohen në atë se kush dhe me kë jeni përreth. Ju jeni të mirë dhe kjo është e mjaftueshme dhe edhe nëse keni vetëm disa miq ju jeni unik.

Akrepi- Ju keni një tendencë të përzieni në përgjithësi me njerëz që nuk janë aq të mirë për ju, të cilët në shumicën e rasteve nuk ju trajtojnë siç duhet dhe janë toksikë. Këta miq ju manipulojnë dhe përpiqen t’ju bëjnë të mendoni se nuk jeni të denjë dhe se nuk jeni mjaftueshëm të mirë. Dhe sigurisht mos lejoni askënd që t’ju nënçmojë! Ju jeni një Akrep!

Shigjetari- Ju prireni t’i kushtoni vëmendjen tuaj vetëm një personi dhe madje edhe dikujt që nuk ju vlerëson dhe as që ju pëlqen. Do të bënit gjithçka për të ndryshuar mendjen e tij, por kjo është e gabuar. Nëse nuk ia bën, ai duhet të shkojë e të mos të shkruajë. Jini me çdo person që mund t’ju vlerësojë për atë që jeni në të vërtetë.

Bricjapi- Ju gjithmonë merrni më shumë përgjegjësi sesa mund të përballoni. Ju vazhdimisht e shtyni veten për rezultate dhe sukses. Dhe kur ajo mund të mos vijë – ndodhin edhe këto – ju bini në dysheme dhe zemëroheni me veten tuaj. Një pengesë ishte ajo që nuk duhet të të ndalonte apo të të rrëzonte psikologjikisht. Leviz!

Ujori- Kur bëni një gabim ose dështoni në diçka, ju reagoni tepër dhe reagoni keq ndonjëherë. Ju jeni të ndjeshëm dhe nuk mund të harroni thjesht një pengesë të tillë. Ju jeni të adhurueshëm edhe kur jeni duke bërë një sallatë! Bota nuk mbaroi me një pengesë. Vazhdoni të shkëlqeni dhe shikoni përpara!

Peshqit- I lini njerëzit të përfitojnë prej jush dhe në vend që të zemëroheni me ta, kur ata e bëjnë përsëri, ju fajësoni veten, sikur të ishte faji juaj… Ju i besoni lehtësisht njerëzve që nuk duhet, ndonjëherë jeni shumë të sjellshëm dhe kjo është e keqe për ju.

Poll
SHQIPENGLISH