Horoskop

Këto tre shenja të zodiakut kuptojnë se është koha e duhur që të ndodhin përfundimet në shoqëri

Shkruar nga Liberale

Këto tre shenja të zodiakut kuptojnë se është koha e

1. Luani

Edhe pse mund t’ju duhet pak kohë për të përpunuar atë që po ndodh, ju do të rikuperoheni kur të kuptoni se humbja e atij shokut tuaj ishte e pashmangshme. Ju të dy nuk mund të vazhdoni, jo pas gjithë asaj që keni kaluar. Dhe ndërsa disa prej nesh përdorin përvojën për të mësuar dhe për t’u rritur, ju e dini në zemrën tuaj se ju dhe ky një mik i veçantë nuk mund të përmirësoheni kurrë. Dëmi është shumë i madh.

Megjithatë, nuk është fundi i botës dhe ju e ndjeni këtë. Në fakt, ju jeni disi i lumtur që më në fund ia kaloni. Për shkak të Hënës përballë Marsit, ju jeni në gjendje të zotëroni pjesën tuaj në këtë ndarje. Dhe me sa mund ta shihni, nuk do të ktheheni. Kjo ndodhi për një arsye dhe të dielën, më 19 maj, do ta dini se në rastin e kësaj miqësie, të gjitha gjërat duhet të kalojnë.

Është në rregull. Në fakt, është më mirë se në rregull – është një lehtësim. Nuk ishe i sigurt se do të ndiheshe kështu përpara faktit, por tani që ajo që është bërë është bërë, nuk mund të mos ndihesh sikur një ngarkesë e rëndë të është hequr nga gjoksi. Po, ka një shkallë trishtimi këtu, por kjo nuk e tregon plotësisht atë ndjenjë lehtësimi. Kjo është ajo që do t’ju lejojë të bëni gjykime më të mira në të ardhmen, Luan. Ju do të jeni në rregull.

2. Peshorja

Çfarëdo që ndodh gjatë Hënës përballë Marsit të dielën, më 19 maj 2024, ndikon në një miqësi me dikë që dikur e kishit çmuar. A e vlerësoni akoma këtë person? Absolutisht jo.

Po, ky është realiteti, Peshorja, dhe ndërkohë që ju dëshironi të punoni me ideale dhe fantazi, keni kuptuar se jeta reale nuk funksionon kështu. Ajo që doje nga ky mik jo vetëm që është e pamundur, por është zemërthyese të mendosh se nuk ndodhi. Ndoshta gjithçka që doje vërtet ishte që ky mik të të donte, por ajo që kuptove ishte se gjithçka që ata po bënin ishte të të përdorin për këtë, atë apo atë tjetër. Kjo ju lëndon dhe ndërsa mendoni se keni shpenzuar mjaft kohë duke lëpirë plagët tuaja mbi të gjitha, Hëna tranzitore e luftëtarëve përballë Marsit ju tregon se koha për t’u ndjerë blu ka mbaruar. Tani, gjithçka që ndjeni është nevoja për t’i lënë të gjitha pas vetes dhe këtë do ta bëni me shumë sukses.

19 maji është një ditë shërimi për ju, dhe ndërsa mendoni se duhet të paguani një çmim të lartë, keni mësuar gjithashtu një mësim të madh dhe kuptimplotë: mos u besoni të gjithëve. Kjo mund të tingëllojë e lodhur, por shikoni se çfarë ju ka ndodhur. Ju nuk keni nevojë të bëheni të ftohtë dhe të fortë, por duhet të jeni të kujdesshëm herën tjetër.

3. Peshqit

Do të dëshironit të mendoni se shoku që sapo keni lënë ishte i keq për ju, ose se ata ishin arsyeja që miqësia u shpërbë, por ju e dini më mirë. Të gjitha miqësitë kërkojnë dy, dhe nëse ka të bëjë me krenarinë apo egon, nuk ka më rëndësi. Ajo që dini është se, me ndihmën e Hënës përballë Marsit, do të kuptoni se kjo miqësi dikur e ngushtë ka ecur në rrugën e saj.

Kjo ndodh, dhe ju keni qenë këtu më parë. Ju nuk jeni naiv dhe e dini se ka momente të pakthyeshme që mund të ndodhin në miqësi, edhe nëse ato miqësi janë krijuar në dashuri dhe të qeshura. Ju nuk jeni të hidhur për këtë. Në fakt, ju jeni të fortë, të fortë dhe të aftë të vazhdoni pa to. Në librin tuaj, gjithçka është e mundur. Gjithçka është në rregull. Më mirë do të ndaheni me kushte miqësore sesa ta bëni atë sikur të keni diçka për të provuar. Ju nuk keni asgjë për të provuar dhe jeni të gatshëm të merrni përgjegjësinë për rolin tuaj në ndryshimin e miqësisë.

Ndonjëherë gjërat thjesht nuk funksionojnë, dhe ju jeni mjaft të pjekur për të kuptuar se nëse një gjë duhet të jetë, është sepse duhet të jetë. Çdo gjë ndodh për një arsye, siç e keni kuptuar dhe pranuar.

Poll
SHQIPENGLISH