Horoskop

Këto janë tre shenjat më të zgjuara të horoskopit

Shkruar nga Liberale

Këto janë tre shenjat më të zgjuara të horoskopit

AKREPI

Akrepi ka emrin, ka edhe hirin në këtë pjesë të veçantë. Kjo shenjë është shumë e ngjashme në këtë drejtim me Peshqit. Ai i ndjen gjërat… Që në moshë të re ai ka mësuar të ndjekë atë që i thotë zemra dhe të mbështetet në të. Ai ka një “shqisë” shumë të zhvilluar dhe është mënyra e tij për të mbrojtur dhe mbrojtur veten, pasi shumë herë në jetën e tij bëhet shënjestër.

PESHQIT

Është shenja me intuitë mjaft të zhvilluar. Është ai që i ndjen dhe i kupton gjërat, pa u përpjekur as që mund t’i shpjegojë ato. Ky person, sapo hyn në një hapësirë ​​me persona të tjerë ose bën një njohje, i kap gjërat menjëherë, sidomos ato negative. Antenat e tij janë mjaft të ndjeshme dhe nuk është e lehtë ta mashtrosh! Dhe në jetën e tij ai lëviz dhe vendos në bazë të kësaj  ndjenje që ka. Dhe e vërteta është se rrallë bie poshtë!

GAFORRJA

Shenja e tretë në listën tonë është një tjetër shenjë uji. Dhe kjo nuk është rastësi. Dhe Gaforrja është e talentuar me “shqisën e gjashtë” që kanë dy të tjerët. Ai ndihet shumë dhe kjo sepse është një shenjë shumë emocionale. E drejton edhe Hëna, të mos harrojmë se Gaforrja ndjen menjëherë se çfarë po ndodh në mjedisin e tij, e analizon dhe lëviz në përputhje me rrethanat. Nëse diçka shkon keq, ai e kupton menjëherë, sepse kambanat paralajmëruese brenda tij fillojnë të bien. Është ‘nona’ në këtë pjesë, ashtu si Akrepi dhe Peshqit!

Poll
SHQIPENGLISH