Horoskop

Këto janë shenjat më të përkushtuara dhe më besnike të zodiakut

Shkruar nga Liberale

Këto janë shenjat më të përkushtuara dhe më

Ne priremi të mendojmë për besnikërinë bazuar në këndvështrimin tonë çdo herë. Nëse, për shembull, të gjithë kolegët tuaj janë të mërzitur me ju sepse keni humbur një prezantim të madh, shoku juaj më i mirë në punë do t’ju mbështesë.

Nëse të gjithë miqtë tuaj nuk e miratojnë lidhjen tuaj, kur të përfundojë, miku juaj më i mirë do t’ju mbështesë, pa thënë “të thashë”.

Por përkushtimi mund të mos jetë aq i dukshëm. Mund të jetë personi që shfaqet në shtëpinë tuaj me karamele kur ju keni pasur një ditë të keqe, ose personi që ju dërgon mesazhe çdo ditë për t’ju gëzuar pasi të jeni ndarë.

Kjo veçori mund të bazohet, përveç karakterit dhe edukimit të tyre, edhe në horoskopin e tyre. Lexoni më poshtë cilat janë shenjat më të përkushtuara dhe më besnike të zodiakut, për të kuptuar më mirë se tek cilët njerëz mund të mbështeteni.

Besnikëria e kushtëzuar. Ata që i përkasin shenjës së Akrepit do të tregojnë besnikëri vetëm ndaj njerëzve që zgjedhin dhe së pari kanë kontrolluar se e meritojnë. Kjo shenjë famëkeqe jo e besueshme dhe e fshehtë është shumë selektive se ku do të tregojë besnikërinë e saj. Akrepat janë të përkushtuar dhe mbrojtës. Ata e vlerësojnë besnikërinë mbi të gjitha dhe nuk e tolerojnë tradhtinë. Nëse ndodh diçka dhe ata humbasin besimin tek ju, atëherë prisni hakmarrje. Edhe nëse kanë kaluar vite, ata nuk do të harrojnë se si ke vepruar dhe nuk do të të lënë të harrosh.

Bricjapi drejtohet nga Saturni, planeti i përgjegjësisë dhe angazhimit, kështu që kjo shenjë praktike luan “sipas rregullave”. Edhe pse besnikërinë e tyre mund ta vini re më shumë në vendin e punës, ata mbeten besnikë ndaj të gjithëve. Të tradhëtosh ose të braktisësh dikë në kohën e tij të nevojës thjesht nuk do t’i shkonte në mendje një Bricjapi. Në vend të kësaj, ata do të përveshin mëngët dhe do të bëjnë atë që duhet bërë.

Mund të themi se Peshqit e ndjeshëm janë besnikë deri në fund. Thellësisht intuitivë, ata priren të përvetësojnë ndjenjat e të tjerëve sikur të ishin të tyret. Ata ëndërrojnë për një botë plot me njerëz të lumtur dhe do të bëjnë gjithçka për të arritur këtë vizion. Tradhtia e një miku ose të një personi të dashur do t’i lëndonte ata aq thellë sikur të kishin tradhtuar veten. Ju mund t’u besoni atyre pa frikën e gjykimit dhe mos u habitni nëse ata shfaqen në derën tuaj me një kuti me shami para se t’u thoni se jeni të mërzitur.

Ashtu si Peshqit, Gaforret mund të jenë “fajtor” se janë shumë vetëmohues. Kjo shenjë e ndjeshme vendos miqtë dhe familjen në radhë të parë, shpesh edhe para vetes. Por ndryshe nga disa prej shenjave të tjera në këtë listë, ata nuk presin asgjë në këmbim. Kujdesi për të tjerët vjen natyrshëm tek Gaforrja dhe të dish se i ke zgjedhur t’u drejtohesh në një kohë nevoje, i mbush me gëzim. Gaforret aspirojnë të krijojnë një marrëdhënie dashurie dhe një shtëpi intime. Ata duan që ju të ndiheni rehat në vendin e tyre, dhe zakonisht, kjo përfshin biskota të ngrohta, të sapopjekura ose supë pule të bërë në shtëpi.

Në krye të listës së shenjave më të përkushtuara janë Demi – ata që e duan stabilitetin dhe nuk ndjehen rehat me ndryshimin. Ata mund të jenë kokëfortë, por patjetër që mund të mbështeteni tek ata. Ata janë shpatullat tuaja për të qarë dhe mos hezitoni të merrni përsipër vështirësitë e një marrëdhënieje. Ata rrallë hyjnë në marrëdhënie, por kur e bëjnë është për gjithë jetën. Ata ruajnë gjakftohtësinë e tyre në situata stresuese dhe arrijnë të qetësojnë edhe të tjerët.

Poll
SHQIPENGLISH