Horoskop

Ja kush janë shenjat e horoskopit që nuk shqetësohen për paratë

Shkruar nga Liberale

Ja kush janë shenjat e horoskopit që nuk shqetësohen për

Shenjat e zodiakut të kësaj natyre janë shpesh në një mënyrë jetese minimaliste. Ata adhurojnë një apartament të vogël në studio, udhëtime në dyqanin e sendeve të para dhe arratisje të vogla, kështu që nuk do t’i dëgjoni kurrë të stresohen për blerjet me buxhet të madh ose borxhin.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Si një shenjë ajrore e sunduar nga Mërkuri, Garbis thotë se përparësia kryesore e Binjakëve në jetë është të rrijë, të argëtohet dhe të shkojë atje ku i çon era.

Ky është shoku juaj kaotik, i cili gjithmonë duket se ka probleme me makinën e tij dhe që nuk mund të bënte dallimin midis një karte krediti dhe një karte debiti. E megjithatë, ata janë personi më i lumtur që keni takuar ndonjëherë.

Binjakët gjejnë një mënyrë për t’u argëtuar me një buxhet . Ata do t’i ftojnë të dashurit e tyre për një natë pica ose do të pyesin nëse dëshironi të ecni nëpër park falas. Marrëdhënia e tyre e dobët me paratë i ka bërë ata shumë kreativë, kështu që ata janë gjithashtu personi i përsosur për t’u telefonuar kur doni të bëni kursim dhe do t’ju ndihmojnë të shihni një vizion për pjesët që normalisht nuk do t’i merrnit.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Shigjetari nuk kujdeset shumë për pasuritë materiale apo paratë e nevojshme për t’i marrë ato. Ata janë të lumtur të argëtohen me miqtë, qenin e tyre dhe rrugën e hapur. Për sa kohë që ndihen të palidhur, kjo është gjithçka që mund të kërkojnë.

Aftësia e tyre për ta parë jetën në këtë mënyrë mund të ketë të bëjë me fatin e tyre të vazhdueshëm. Si një shenjë e sunduar nga Jupiteri , planeti i bollëkut dhe zgjerimit, gjërat duket se gjithmonë funksionojnë në favor të tyre – edhe pse ata nuk janë të aftë financiarisht dhe rrallë planifikojnë për të ardhmen.

Sipas Garbis, përparësia kryesore e kësaj shenje zjarri është të udhëtojë dhe të kalojë mirë, por ata nuk janë të kujdesshëm se si ndodh. Ata do të hipin në një tren të prishur, do të hipin në një udhëtim me një mik ose do të presin për një biletë të lirë në aeroport që nuk përfshin një bagazh dore. Por një qjë që nuk do ta bëjnë është stresi.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Peshqit janë tepër të relaksuar kur bëhet fjalë për paratë.

Që një Peshq të jetë i lumtur, ata kanë nevojë vetëm për një libër, një filxhan çaj dhe ndoshta një mace. Paraja është diçka që ata e kuptojnë se është e rëndësishme – në fund të fundit të gjithë duhet të paguajnë faturat e tyre – por nuk është diçka për të cilën mendojnë aq shpesh.

Sipas Garbis, kjo shenjë uji do të rrëmbejë një punë që u pëlqen dhe më pas do të ekzistojnë brenda saj, pa u përpjekur kurrë të ngjiten në shkallët e korporatës. Ata nuk ëndërrojnë të bëhen menaxher apo CEO, pasi kjo do t’u shkaktonte atyre shumë stres. Në vend të kësaj, ata do të gjejnë lumturinë në programin e tyre të përditshëm.

Peshqit janë shumë të etur për një shenjë për të stresuar. Ndërsa duan të jenë rehat, ata nuk do të qëndrojnë zgjuar natën duke u shqetësuar për financat e tyre. Në vend të kësaj, ata do të përballen me çdo sfidë siç u vjen në rrugën e tyre, ose do të kërkojnë ndihmë rrethit të tyre të miqve.

Poll
SHQIPENGLISH