Horoskop

HOROSKOPI I DITËS, e martë 9 janar 2024

Shkruar nga Liberale
HOROSKOPI I DITËS, e martë 9 janar 2024

Nga Paolo Fox

DASHI

Ka shumë furi në këto ditë të vitit, në fund të fundit, i gjithë janari është një muaj i veçantë, me mundësi të bollshme për të vepruar pa kufi, i vlefshëm edhe për ndjenjat. Këto ditë ju ftojnë të bëni një bilanc të situatës në vendin e punës. Lajmet në horizont në muajt e ardhshëm.

DEMI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 9 janar 2024), gjithmonë dëshironi t'i bëni gjërat me qetësi, por kurrë mos rrezikoni më shumë se ç'duhet. Por kohët e fundit, kjo tendencë drejt kujdesit po zbehet. Jeni duke përjetuar ditët më të mira të një periudhe në të cilën protagoniste është edhe dashuria. Kini kujdes, mund të ketë njerëz që duan t'ju bëjnë të bëni gjëra që nuk ju pëlqejnë.

BINJAKËT

Historitë e lindura në janar nuk duken të besueshme, ka probleme për të zgjidhur në shtëpi, shqetësime për një familjar. Nëse diçka nuk është sqaruar në shtëpi dhe në marrëdhëniet me të tjerët, do të jetë e mundur të bëhet së shpejti. Keni vërtet nevojë për qetësi. Dita mund të jetë stresuese.

GAFORRJA

Kryefjala në këtë periudhë është maturia! Çfarëdo që të përballeni sot, ndoshta një diskutim i rëndësishëm, përpiquni të qëndroni të qetë. Nëse në punë ka probleme me të tjerët, ato duhet të zgjidhen para të mërkurës, atëherë Hëna do të jetë në opozitë.

LUANI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 9 janar 2024), nëse jeni në një lidhje, tregohuni të kujdesshëm për të premtuar dashuri të përjetshme. Ekziston një bllok i brendshëm për të kapërcyer. Diçka po ndodh në punë këto ditë e cila, në dritën e mundësive të ardhshme, do të jetë jashtëzakonisht e rëndësishme. Detyrat, urdhrat, mundësitë për t'u kapur menjëherë.

VIRGJËRESHA

Mos kafshoni më shumë sesa mund të përtypni. Padyshim që ka nga ata që nuk mund të mos shpenzojnë, ndoshta për fëmijët e tyre, për shtëpinë, për mosmarrëveshje të hapura dhe sepse presin rimbursim. Dita paraqet një tension, ndoshta një vonesë.

PESHORJA

Mos e nënvlerësoni atë që ndodh në këtë ditë të janarit, por mbani mend se mbrëmja mund të jetë më e lodhshme. Ndjenjat janë më të forta, projektet janë padyshim të lodhshme, duhet një analizë e bërë me qetësi.

AKREPI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 9 janar 2024), ju pret një javë mjaft stimuluese. Është e vështirë për ju të jeni plotësisht mirë, sepse shpesh ka vorbulla në shpirtin tuaj, dhe për këtë arsye nëse në ditët e fundit keni thënë diçka të gabuar, tani mund të pendoheni... Kini kujdes që të mos ju duket se jeni në të gabuarën edhe kur ke të drejtë.

SHIGJETARI

Hëna, Mërkuri dhe Venusi janë në shenjën tuaj dhe efektet e favorshme janë të dukshme. Ata që mund ta përballojnë do të ndryshojnë jetën e tyre në një afat të shkurtër. Do të ishte e dobishme të mendoni për disa transformime që duhet të ndodhin në gjysmën e dytë të vitit.

BRICJAPI

Në këtë periudhë të vitit shumë prej jush duhet të bëjnë një bilanc të situatës në lidhje me punën dhe jetën e dashurisë. Historitë që vazhdojnë prej kohësh nuk duhen ndryshuar, përkundrazi, duhen forcuar. E premtja dhe e shtuna janë ditë të forta për sa i përket jetës praktike.

UJORI

Sipas horoskopit të Paolo Fox (e martë 9 janar 2024), mos premtoni dashuri të përjetshme, është shumë e rrezikshme për ju që e mendoni herë pas here. Shumë ndiejnë një elektricitet të madh brenda tyre dhe duan të anulojnë një ndjesi tensioni të fortë që vjen nga jashtë, edhe sepse ky agjitacion ka qenë aktiv për një kohë të gjatë.

PESHQIT

Po ndjeni një agjitacion të fortë. Ka ardhur koha për të kuptuar se si dëshironi të jetoni. Nëse lironi tensionin tek partneri dhe anëtarët e tjerë të familjes, jo vetëm që rrezikoni agjitacion edhe më të madh, por edhe të tjetërsoni dikë.

/Liberale.al/

Poll
SHQIPENGLISH