Horoskop

Dashuria me shikim të parë! Këto janë çiftet e horoskopit që bien 'pre' e saj

Shkruar nga Liberale

Dashuria me shikim të parë! Këto janë çiftet e

Dashuria me shikim të parë ndodh gjatë gjithë kohës në filma, por në jetën reale, është më e vështirë për t’u gjetur. Kur takohen dy shenja që kanë tendencë të lëvizin shpejt dhe janë shumë të pajtueshme me njëra-tjetrën, filmi mund të bëhet realitet.

Çdo shenjë në Zodiak bie në dashuri me ritmin e vet. Për disa, si ujori dhe bricjapi, ky ritëm është, jo saktësisht akullnajor, por le të themi vetëm, durimi është çelësi. Në anën tjetër të spektrit, janë një pjesë e vogël e shenjave me zemrat e hapura dhe mund të bien në dashuri me shikim të parë. Këto shenja vështirë se ndihen sikur kanë nevojë të ngadalësojnë gjërat.

Kur shenjat e zjarrit luani dhe dashi bien në dashuri me njëri-tjetrin, mund të jetë një romancë e zjarrtë. Dashi udhëhiqet nga Marsi, planeti i lidhur me pasionin dhe agresivitetin, kështu që kur ai vë sytë mbi diçka, është i patrembur në ndjekjen e saj. Luani drejtohet nga zemra, dhe mbi të gjitha, i pëlqen të dashurohet, kështu që ai mirëpret vëmendjen e vendosur të dashit. Gjithashtu, ndihmon fakti që dashi dhe luani qetësohen shpejt nga zemërimi. Si rezultat, nuk ka asgjë të vërtetë që i ndalon këta të dy nëse ka një tërheqje midis tyre.

Gaforrja ka tendencë të jetë pak e trembur në fillim në hapjen me partnerët e rinj romantikë, por peshqit kanë një mënyrë për të nxjerrë gaforren nga guaska e saj shpejt falë natyrës së tyre ushqyese dhe empatike. Lidhja e peshqve me Neptunin, planetin e lidhur me intuitën, u lejon atyre të kenë një pasqyrë në gaforre dhe të parashikojnë pikërisht atë që i nevojitet për të ndier siguri emocionale, të cilën peshqit mund ta sigurojnë lehtësisht. Në këmbim, dëshira e gaforres për një lidhje të thellë dhe përkushtim total në marrëdhënie e bën partneritetin e fantazisë së peshqve më në fund të bëhet realitet.

Luani dhe Peshorja njihen për jetën e festës, kështu që ka shumë mundësi që historia e tyre e dashurisë të fillojë me kontaktin me sy nga një dhomë e mbushur me njerëz. Një bombë karizmi shpërthen kur lidhen, pasi të dyja shenjat janë gjithë bukuri dhe ngrohtësi. Sapo luani të vendosë për dikë, ai nuk ka frikë të bie në dashuri të plotë dhe lidhja e peshores me Venusin do të thotë se ajo është romantikë e vërtetë. Vlerësimi i peshores për estetikën i jep luanit rritjen e egos që ai dëshiron. Kështu duket një çift fuqie.

Poll
SHQIPENGLISH