Horoskop

Astrologët paralajmërojnë! Paraprijini këto data në Prill pasi mund t'ju sjellin probleme!

Shkruar nga Liberale

Astrologët paralajmërojnë! Paraprijini këto data në

Dy ditë na ndajnë nga fillimi i një muaji të ri, prandaj për të filluar dhe përfunduar Prillin me sukses duhet të bëni kujdes pasi astrologët paralajmërojnë se do të ketë tetë ditë jo të mira këtë muaj, prandaj mbani mend datat dhe paraprini ditët jo fort të mira të këtij muaji.

1 prill – fillimi i lëvizjes retrograde të Merkurit. Nga data 1 deri më 25 prill 2024, planeti i komunikimit, inteligjencës dhe informacionit do të jetë në gjendje retrograde. Në atë kohë mund të shfaqen probleme me kujtesën, probleme në procesin e punës, në dashuri dhe komunikim në përgjithësi. Është veçanërisht e rëndësishme t’u kushtoni vëmendje detajeve dhe të shmangni marrjen e vendimeve spontane. Kujdes gjatë kësaj periudhe, sidomos më 1 prill, transmeton Telegrafi.

3 Prill – Venera në lidhje me Neptunin. Në këtë ditë, shumica e njerëzve do të privohen nga dëshira për diplomaci dhe kompromis. Me një probabilitet të lartë, 3 Prilli do të jetë një ditë shumë, shumë e pafavorshme për komunikim dhe njohje të reja. Mundësia për të takuar një person të pakëndshëm në punë ose në rrugë, në një dyqan ose në internet do të rritet ndjeshëm.

5 Prill – Afërdita kalon në shenjën e Dashit. Shtëpia e parë është përgjegjëse për emocionet, pamjen, shëndetin. Në këtë datë, Venera do të kalojë në shtëpinë e parë të horoskopit, gjë që do të shkaktojë një valë të papritur energjie negative. Do të ndikojë shumë në marrëdhënien tonë me veten. Me shumë mundësi, në datën 5, do të na duket se jemi plakur, jemi bërë disi të shëmtuar, të pavlerë. Nëse ju duket se, për shembull, keni shkuar në palestër për asgjë javët e fundit, atëherë nuk është kështu. Qëndrimi juaj ndaj vetes në datën 5 nuk do të pasqyrojë thelbin e vërtetë dhe kjo është e vërtetë edhe për javët e ardhshme.

8 Prill — Eklipsi total diellor tek Dashi. Dita më e rrezikshme dhe e paparashikueshme e muajit. Një eklips total diellor është gjithmonë i keq, veçanërisht në shenjën e Dashit. Kjo tregon se probabiliteti i problemeve spontane dhe të papritura do të rritet deri në kufi. Në këtë ditë, jini shumë, shumë të kujdesshëm në gjithçka. Njerëzit do të mbajnë lajme të këqija, negativitet dhe informacione të rreme. Mos besoni gjithçka që shihni, por sensin e shëndoshë dhe mos u mbështetni në intuitë.

10 Prill – Marsi në lidhje me Saturnin. Në këtë ditë, vullneti ynë do të shpërthejë. Njerëzit do të bëhen të dëshpëruar, të dobët, të mërzitshëm dhe do të humbasin motivimin. Dëshira për të luftuar për lumturinë tuaj mund të zhduket papritmas. Premton një ulje të fitimeve, humbje të reputacionit në biznes. Në një ditë të tillë është shumë e lehtë të humbasësh atë që ke ndërtuar prej muajsh apo edhe vitesh.

11 Prill – Dielli në lidhje me Mërkurin. Krijimi i marrëdhënieve të reja në këtë ditë definitivisht nuk do të çojë në asgjë të mirë. Mërkuri në kundërshtim me Diellin nuk do ju lejojë të pranoni kritikat normalisht. Njerëzit do të ndalojnë së kuptuari njëri-tjetrin. Kjo është dita e debateve, e negativitetit, e mallkimeve, e debateve.

19 Prill – Mërkuri në lidhje me Venerën. Nevoja për komunikim mund të bjerë ndjeshëm. Relaksohuni dhe prisni që dita të përfundojë. Kjo është edhe një ditë e lodhjes shumë të fortë dhe rikthimit të sëmundjes, humbjes së mirëqenies.

30 Prill – Marsi kalon në shenjën e Dashi. Marsi ndihet si në shtëpinë e Dashit dhe për këtë arsye fuqia e tij rritet. Por ana hije e Marsit tek Dashi është tendenca për të qenë të padurueshëm, arrogant, impulsiv, të pamatur dhe egoist. Shmangni konfliktet në këtë ditë.

Poll
SHQIPENGLISH