Magazinë

Historia e një ylli/ Ja si një djalosh i thjeshtë u bë aktori më i paguar i vitit të shkuar

Shkruar nga Liberale
Historia e një ylli/ Ja si një djalosh i thjeshtë u bë

Adam Sandler fitoi afro 70 milionë euro vitin e kaluar, gjë që e vendosi atë në krye të listës së aktorëve më të paguar në Hollywood.

Por si ia doli të fitonte kaq shumë para kur nuk luajti në asnjë film të suksesshëm apo kinemaje vitin e kaluar?

Sandler ka mënyra të tjera për të fituar para

Edhe pse nuk ka luajtur në asnjë film klasik, projekt kinematografik, ai ka prodhuar dhe luajtur në tre filma për Netflix: “Murder Mystery 2”, “You Are Not Invited to My Bat Mitzvah” dhe “Leo”.

Ai gjithashtu ka punuar në komedinë “The Out-Ligs”.

Artisti gjithashtu realizoi 44 performanca ‘stand-up’ nëpër ShBA si pjesë e turneut të tij, shkruan The Guardian.

Megjithatë, pjesa më e madhe e fitimeve ndoshta erdhi nga kontrata me Netflix, të cilën Sandler e nënshkroi për herë të parë në vitin 2014 për katër projekte filmike.

Pas kësaj ai e zgjati kontratën në 2017 dhe 2020 dhe ndoshta nuk do të ndalet me kaq.

Në dekadën e fundit, prodhoi 10 filma për Netflix, tre prej të cilëve u publikuan vitin e kaluar.

Margot Robbie, aktorja kryesore në hit-in, “Barbie”, zë vendin e dytë në listë. Gruaja e dytë në listë është Jennifer Aniston, të ardhurat e së cilës janë kryesisht për shkak të “Friends”, edhe pse ajo e përfundoi 20 vjet më parë.

Tom Cruise, Ryan Gosling dhe Matt Damon janë gjithashtu në top 5.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH