Arte

Surpizuese! Nënë Tereza përfaqësohet në Eurovizion, ja nga cilat këngëtare (Foto)

Shkruar nga Liberale

Surpizuese! Nënë Tereza përfaqësohet në Eurovizion, ja

Ndoshta e pabesueshme, por e vërtetë! Një lajm interesant vjen nga Ukraina.

Dy këngëtaret Ukrainase që do të përfaqësojnë vendin e tyre në Eurovision 2024 do ia kushtojnë këngën e tyre një figure mjaft të dashur të shqiptarëve.

Kënga titullohet ‘Tereza Maria’ dhe u kushtohet dy grave më të famshme në botë, Nënë Terezës dhe Marias, nënës së Krishtit.

Vetë këngëtaret shpjeguan se kuptimi i këngës është se njerëzit e thjeshtë kanë lindur si njerëz të zakonshëm dhe të gjithë kanë mundësi të arrijnë lartësi joreale.

Kujtojmë se Ukraina e ka fituar disa herë Eurovizionin, një herë edhe gjatë kohës që ishte në luftë me Rusinë.

Surpizuese! Nënë Tereza përfaqësohet në Eurovizion, ja

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH