Arte

Ndahet nga jeta aktori i njohur, miku i tij: Jemi të pikëlluar!

Shkruar nga Liberale

Ndahet nga jeta aktori i njohur, miku i tij: Jemi të pikëlluar!

Ka vdekur në moshën 85-vjeçare, aktori i “Star Wars”, Michael Culver.

Ai luajti kapitenin Lorth Needa në filmin e vitit 1980, “The Empire Strikes Back” dhe më vonë luajti në filmat si “A Passage to India”.

Shokët e tij konfirmuan vdekjen në një deklaratë, duke thënë: “Jemi shumë të pikëlluar që konfirmojmë vdekjen e mikut tonë Michael Culver”.

“Një karrierë që përfshin mbi 50 vjet me role të shquara në Sherlock Holmes, A Passage to India, Secret Army”- shkruhet në deklaratë.

Culver ka lënë pas gruan, tre fëmijët dhe katër nipërit e mbesat.

Ndahet nga jeta aktori i njohur, miku i tij: Jemi të pikëlluar!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH