Aktualitet

Magazina me materiale drusore përfshihet nga flakët në Pogradec

Shkruar nga Liberale
Magazina me materiale drusore përfshihet nga flakët në Pogradec

Përfshihet nga zjarri një magazinë në Pogradec. Ngjarja ndodhi rreth orës 06:05. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se në aksin nacional Korçë-Pogradec, në afërsi të rrugës së Rëmenjit, ka rënë zjarr në një magazinë me materiale lëndë drusore, në pronësi të shtetasit I. D.

Në vendngjarje shërbimet e zjarrfikëses, bënë të mundur shuarjen e zjarrit. Nuk ka dëmtime në njerëz, por vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH