Aktualitet

Madonna po shkatërron veten nga fiksimi për t'u dukur e re, kirurgu: Është e trishtueshme ta shohësh ku ka përfunduar

Shkruar nga Liberale
Madonna është një nga personazhet më të diskutueshme të momentit, për shkak të pamjes së saj dhe transformimit që gati e ka bërë të paidentifikueshme për shumicën e njerëzve që e kanë pasur idhull. Dalja e saj në çmimet Grammy zhgënjeu shumë njerëz, të cilët thanë se ajo nuk po i ndal operacionet plastike dhe me këtë ritëm nuk do të ketë asnjë gjë të përbashkët me Madonnën e mëparshme. Vetë këngëtarja reagoi, duke thënë se është mësuar me sulme dhe nuk i bëjnë përshtypje, pasi që në fillimet e karrierës ka pasur vazhdimisht kritika, teksa premtoi se nuk do të ndalet me sjelljet "shkatërruese". "Unë kurrë nuk kam kërkuar falje për asnjë nga zgjedhjet e mia krijuese apo për mënyrën se si dukem apo vishem dhe nuk do ta bëj këtë tani. Unë jam degraduar nga media që në fillimet e karrierës sime, por e kuptoj që e gjithë kjo është një provë dhe jam e lumtur t'u hap rrugën të gjitha femrave pas meje për ta kaluar më lehtë në vitet në vijim. Me fjalët e Beyonce "Ti nuk do të më thyesh shpirtin". Pres me padurim edhe shumë vite të tjera sjelljeje subversive. Do të zgjeroj horizontet e mia, do t'i rezistoj patriarkatit dhe mbi të gjitha do të shijoj jetën time", shkruan këngëtarja. Ai dëshiron që të jetë si në vitin 2000 Një burim i afërt me Madonna tha për Postin se një pjesë e problemit është se këngëtarja nuk dëshiron të duket ndryshe nga sa ka qenë e re, por duke u përpjekur të ndalojë përparimin e natyrës, ajo po e bën veten pothuajse të panjohur. “Ajo dëshiron të duket si ‘Madonna e vitit 2000’ dhe i referohet vetes në vetën e tretë”, ka thënë një burim pranë këngëtares legjendare. “Ajo është shumë e vetëdijshme se fytyra e saj është një nga më të njohurat në planet, ndaj... nuk dëshiron të jetë një version vizatimor i vetes. Por ajo gjithashtu dëshiron mollëzat më të larta për të cilat ajo ishte e famshme - dhe mënyra më e mirë për t'i marrë ato është me mbushës." I njëjti burim tha se Madonna ka psikozë me faqet e saj. “Ajo dëgjoi që faqet e fryra fshehin linjat e plakjes dhe kjo është bërë një obsesion. Pra, ajo dëshiron që faqet e saj të fryhen, edhe nëse duket e çuditshme dhe topolake”. Këngëtarja gjithashtu ka një ekip ekspertësh që monitorojnë lëkurën e saj, shtoi burimi. “Një grimere dhe një dermatologe janë gjithmonë pranë dhe e trajtojnë me kremra dhe produkte të ndryshme për ta bërë të duket e re”. Madonna nuk i ka trajtuar kurrë thashethemet për operacionet plastike. E vetmja deklaratë që ajo kishte bërë ishte në vitin 2012: “Sigurisht që nuk jam kundër operacioneve plastike. Megjithatë, jam absolutisht kundër diskutimit të kësaj çështjeje”. Kirurgu plastik i njohur Dr. Leslie Stevens nga klinika Lasky në Beverly Hills beson se ka kryer procedura. “Operacioni më i dukshëm është ai në faqet dhe nofullën e saj, pothuajse në një shkallë qesharake. Sa i përket ënjtjes, ajo është shkaktuar në mënyrë kirurgjikale, me shumë mundësi nga mbushësit ose nga yndyra e saj”, tha Dr. Stevens për të vazhduar: "Unë mendoj se ajo ka bërë një ngritës të vetullave anësore dhe duket sikur ajo ka bërë një ngritës të buzëve së bashku me mbushësit". “Është e trishtueshme të shohësh një bukuri natyrore të bëhet kaq e panatyrshme”, shtoi Stevens. "Ky mund të jetë një shembull i përsosur kur një profesionist shkon kundër etikës dhe gjykimit." Miqtë thonë se Madonna, e cila prej kohësh njihet për stilin e shëndetshëm të jetesës, ka të ngjarë të lëndohet nga të gjitha kritikat për pamjen e saj, sepse, më shumë se çdo gjë tjetër, ajo dëshiron të jetë tërheqëse. “Ajo thjesht dëshiron të duket në moshën e saj”, tha burimi. “Edhe pse i pëlqen të jetë e rrethuar nga të rinj, sepse dëshiron të ushqehet me pozitivitetin dhe energjinë e tyre krijuese, ajo është e vetëdijshme për moshën e saj. Ajo ka pasur probleme me këmbën dhe ijën dhe shqetësimi i saj kryesor është të jetë e shëndetshme dhe të duket mirë", shtoi ai./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH