Kryesore

Macron reagon pas zjarrit në katedralen e Norte-Dame

               Publikuar në : 20:35 - 15/04/19 Liberale

Presidenti i Francës, Emanuel Macron ka reaguar për zjarrin në katedralen e famshme në Paris.

Në një postim në Twitter, ai shkruan: “Notre-Dame de Paris në flakë. Emocioni i një kombi të tërë. Pranë të gjithë katolikëve dhe të gjithë francezëve. Ashtu si të gjithë bashkatdhetarët tanë, unë jam i trishtuar të shoh këtë pjesë tonën duke u djegur.”

Më herët reagoi edhe presidenti i SHBA, Donald Trump,  i cili tha se pamje të tilla janë të dhimbshme. / Gazeta Liberale

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *