Aktualitet

Lulzim Basha dorëzon kandidaturën për kryetar të Partisë Demokratike

Shkruar nga Liberale
Lulzim Basha dorëzon kandidaturën për kryetar të

Ish kryedemokrati, Lulzim Basha ka dorëzuar kandidaturën e tij për kreun e Partisë Demokratike. Dorëzimi është bërë nëpërmjet emailit. Ndrkohë që në 29 korrik pritet të mbahen zgjedhjet për kreu ne ri të partisë.

Gjergj Hani ish i përndjekur politik dhe mik me ish kryetarin e komanduar Enkelejd Alibeajn, ka qenë i pari që ka dorëzuar kandidaturën e tij për kryetar të partisë Demokratike një javë më parë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH