Kryesore

Luiza Gega vendos rekordin e ri, lë pas serben e rumunen

               Publikuar në : 14:45 - 12/08/19 LP

Atletja shqiptare Luiza Gega regjistroi një tjetër sukses në kampionatin Europian të Atletikës që po zhvillohet në Shkup.

Sportistja fitoi garën e 5 mijë metrave madje e bëri këtë duke vendosur dhe rekord kombëtar.
Luiza Gega ndali kronometrin në kohën 15 minuta, 36 sekonda e 62 të qindtat, mjaftueshëm për të lënë pas rumunen Fisikoviçi dhe serben Jevtiç,.

Gega ka arritur të kapë në këtë turne, normën për Lojërat Oliompike të Tokios që do të zhvillohen verën e ardhshme në Japoni./Gazeta Liberale

(Visited 116 times, 1 visits today)

Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *