Kryesore

Luiza Gega shpallet atletja e muajit në Europë

               Publikuar në : 12:54 - 15/02/20 liberale

Atletja Luiza Gega është shpallur atletja e muajit në Europë. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, e cila ka falenderuar Gegën që është edhe Nëntetare në Policinë Ushtarake.

Nëntetarja e Policisë Ushtarake Luiza Gega nderoi kombin dhe Forcat e Armatosura duke u shpallur atletja e muajit në Evropë, pasi theu rekordin kombëtar në 3000m në Karlsruhe. Kjo arritje uroj të jetë ogur i mirë, për Lojërat Olimpike 2020 dhe Kampionatin Evropian Paris 2020″, shkruan Xhaçka në Facebook./Gazeta Liberale

Luiza Gega, atletja evropiane e muajit!

Nëntetarja e Policisë Ushtarake Luiza Gega nderoi kombin 🇦🇱 dhe Forcat e Armatosura duke u shpallur atletja e muajit në Evropë, pasi theu rekordin kombëtar në 3000m në Karlsruhe.🏃‍♀️Kjo arritje uroj të jetë ogur i mirë, për Lojërat Olimpike 2020 dhe Kampionatin Evropian Paris 2020.🥇

Gepostet von Olta Xhacka am Samstag, 15. Februar 2020

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back