Globi

"Lufta do të përfundojë me vdekjen e Putinit”, kërcënon kreu i spiunazhit ukrainas

Shkruar nga Liberale
"Lufta do të përfundojë me vdekjen e Putinit”,

“Lufta do të përfundojë me vdekjen e Putinit”.

Parashikimin e ka bërë kreu i spiunazhit ukrainas.

Ai e konsideron Presidentin rus me “Carin” dhe thotë se ka firmosur dënimin e tij.

Vetëm vdekja e Vladimir Putin do të jetë në gjendje t'i japë fund luftës.

Pushtimi i Ukrainës do të përfundojë vetëm kur Cari të jetë eliminuar. Fjala e kreut të spiunëve ushtarakë ukrainas është cituar nga Mirror. Sipas gjeneralit Kyrylo Budanov, presidenti rus “nënshkroi dënimin e tij me vdekje duke urdhëruar trupat e tij të hynin në vendin tonë".

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH