Showbiz

Luajti një rol të vogël te filmi "Titanik", aktori tregon se ai ende paguhet pas 25 vitesh

Shkruar nga Liberale

Një aktor, i cili kishte një rol të vogël në filmin ikonik të James Cameron, "Titanic", ka zbuluar se është ende duke fituar para 25 vjet më vonë.

Reece Thompson, tani 30 vjeç, ishte vetëm pesë vjeç kur luajti "djalin e vogël irlandez" - një pasagjer i ri i klasit të tretë që vritet tragjikisht së bashku me nënën dhe motrën e tij pas goditjes së ajsbergut në filmin e vitit 1997.

Në filmin legjendar, ku luajnë Leonardo DiCaprio dhe Kate Winslet, aktori fëmijë mund të shihet duke pritur që portat e klasit të tretë të hapeshin në mënyrë që ai dhe familja e tij të mund të shpëtonin.

Tragjikisht, kjo nuk ndodhi kurrë dhe personazhi i Reece dhe motra e tij mund të shiheshin duke u shtrirë në shtrat nga nëna e tyre zemërthyer. Reece kishte një rresht në film, i cili ndodhi para skenës zemërthyese. Ai dëgjohej duke pyetur: "Çfarë po bëjmë, mami?"

Për të cilën mamaja u përgjigj: "Thjesht po presim, i dashur. Kur të mbarojnë duke futur njerëz të klasit të parë në varka, ata do të fillojnë me ne dhe ne do të duam të jemi gati, apo jo?"

Ndërsa pjesa ishte e vogël, ajo bëri një ndikim të madh te shikuesit, pasi pasqyronte fatin e shumë pasagjerëve të klasit të tretë.

Reece, i cili tani është drejtor i marketingut dixhital në Utah, ka shpjeguar se nuk i kujtohet shumë nga xhirimet e Titanikut – por ai ka kujtuar se kjo ka ndodhur çdo vit në formën e çeqeve të familjes mbretërore.

Duke folur për Rrjetin 10 të Australisë, Reece zbuloi: "Po, unë ende marr [marr çeqe të honorarëve], është e vërtetë.

“Por unë nuk e kam përditësuar adresën time prej disa vitesh, sinqerisht që nga hera e fundit që u intervistova për këtë. Pra, unë nuk i kam parë ato [çeqet] prej disa vitesh. Unë thjesht po supozoj se ato janë ende duke ardhur."/Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH