Aktualitet

LSI kërkon përsëritjen e zgjedhjeve në disa qarqe

Shkruar nga Liberale
LSI kërkon përsëritjen e zgjedhjeve në disa qarqe

Lëvizja Socialiste për Integrim ka ankimuar rezultatin e votimit në qarkun e Vlorës dhe të Korçës.

Ata kërkojnë shpalljen e “25 prillit” të pavlefshëm, duke kërkuar përsëritjen e zgjedhjeve në këto dy qarqe.

Më herët, LSI ka ankimuar në Komisionin e Ankesave dhe Aksioneve rezultatet edhe për qarqet: Durrës, Berat dhe Gjirokastër.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH