Aktualitet

Lojërat e fatit/ Procedohen penalisht 3 persona në Cërrik

Shkruar nga Liberale
Lojërat e fatit/ Procedohen penalisht 3 persona në Cërrik

Tre persona janë proceduar penalisht pasi ushtonin aktivitet të kundërligjshëm të lojërave të fatit.

Ngjarja ka ndodhur në Cërrik, ndërsa mësohet se kanë sekuestruar në cilësinë e provave materiale 7 kompjutera dhe dokumentacion.

"Në kuadër të kontrolleve për parandalimin, evidentimin dhe ndëshkimin e veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Cërrik, gjatë kontrollit të ushtruar, në fshatin Gostimë, Cërrik, në një lokal në pronësi të shtetasit A.B., të cilin e kishin marrë me qira shtetasit E.B dhe E.H., kanë konstatuar se zhvillohej aktivitet i kundërligjshëm i lojërave të fatit.

Në përfundim të veprimeve të para procedurale, Specialistët për Hetimin e Krimit proceduan penalisht penalisht në gjendje të lirë shtetasit:se

E. B., 29 vjeç dhe E. H., 35 vjeç, për veprat penale “Punësim i paligjshëm”, “Fshehja e të ardhurave” dhe "Organizimi i lotarive të palejuara”;

A. B., 47 vjeç, për veprën penale "Vënia në dispozicion e lokaleve për lojërat e fatit"", njofton policia.

Njoftimi i policisë:

Vijojnë kontrollet për evidentimin dhe ndëshkimin e atyre personave që vijojnë ende të ushtrojnë aktivitetin e kundërligjshëm të lojërave të fatit.

Sekuestrohen në cilësinë e provave materiale 7 kompjutera, pa dokumentacion.

Procedohen penalisht 3 shtetas.

Në kuadër të kontrolleve për parandalimin, evidentimin dhe ndëshkimin e veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Cërrik, gjatë kontrollit të ushtruar, në fshatin Gostimë, Cërrik, në një lokal në pronësi të shtetasit A.B., të cilin e kishin marrë me qira shtetasit E.B dhe E.H., kanë konstatuar se zhvillohej aktivitet i kundërligjshëm i lojërave të fatit.

Në përfundim të veprimeve të para procedurale, Specialistët për Hetimin e Krimit proceduan penalisht penalisht në gjendje të lirë shtetasit:se

E. B., 29 vjeç dhe E. H., 35 vjeç, për veprat penale “Punësim i paligjshëm”, “Fshehja e të ardhurave” dhe "Organizimi i lotarive të palejuara”;

A. B., 47 vjeç, për veprën penale "Vënia në dispozicion e lokaleve për lojërat e fatit";

Gjithashtu u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 7 kompjutera që shërbenin për zhvillimin e lojërave të fatit.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

---------------------------

Gjithashtu, në vijim të punës për identifikimin e autorit që kishte fshehur arsenalin me fishekë luftarakë e granata, të cilat i gjeti Policia e Elbasanit mbrëmjen e djeshme, Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan filluan procedimin penal ndaj shtetasit B. C., 38 vjeç, banues në fshatin Godolesh, Elbasan, për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”.

Falë bashkëpunimit me qytetarët, mbrëmjen e djeshme, në fshatin Godolesh, në vendin e quajtur Prita, pranë magazinës së tij, Policia gjeti dhe sekuestroi 15 arka me fishekë luftarakë, si dhe dhe 12 granata defensive, të cilat, nga veprimet e para hetimore nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, dyshohet se janë hedhur nga ky shtetas. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH