Aktualitet

Lleshaj dhe Gjonaj në Bruksel për negociatat, ja çfarë u diskutua

               Publikuar në : 09:25 - 12/06/19 V Liberale

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj kanë marrë pjesë në një veprimtari kushtuar integrimit europian të Shqipërisë, e cila u zhvillua në Parlamentin Europian.

“Në pyetjet dhe diskutimet e pjesëmarrësve u evidentua dhe u vlerësua progresi i dukshëm i bërë nga Shqipëria si dhe u shpreh mbështetje pa ekuivoke për hapjen e negociatave të anëtarësimit të saj, sipas rekomandimit të Komisionit Europian”– njofton Ministria e Brendshme./Gazeta Liberale

(Visited 4 times, 1 visits today)

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *