Aktualitet

Lita: Kërkova intepelancë me Lleshajn, pse nuk e keni futur në rend

               Publikuar në : 10:24 - 05/11/20 liberale

Deputeti Korab Lita është ankuar në Kuvend pasi ka kërkuar interpelancë me ministrin e brendshëm, Sandër Lleshaj dhe nuk i është futur në rendin e ditës.

Lita: Ditën e hënë kam depozituar një interpelancë me Minitrin e Brendshëm. Nuk është parashikuar sot në program. hera e dytë që më bëhet kjo. Edhe disa muaj më parë kam kërkuar interpelancë dhe u shty derisa u bë e pavlefshme. Nëse unë si deputet nuk kam të drejtë të kërkoj interpelancë atëhere ma thoni dhe unë tërhiqem.

Ruçi: As mos e paragjyko, as mos bëj komente, interpelancat nuk vendosen në program e kalendar. Interpelanca jote është kërkuar të hënën. I shkon ministrit, ministri kthen përgjigje, brenda afatevetë rregullores. /Gazeta Liberale

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back