Aktualitet

Lista/ Cilët do të jenë kandidatët për deputetë të PS-së në 25 prill

               Publikuar në : 21:57 - 04/03/21 liberale

Kur kanë mbetur edhe pak ditë nga zyrtarizimi i kandidatëve për deputetë në media kanë nisur të dalin emrat e parë nga partitë më të mëdha në vend. Gazeta “Panorama” publikoi këtë të enjte një variant të emrave që do të garojnë nën siglën e Partisë Socialiste.

Sipas listës së publikuar nga kjo gazetë në listën e qarkut të Tiranës, bie në sy emri i kryeinspektores së IKMT Dallëndyshe Bici, por dhe i drejtoreshës së AKSHI-t, Mirlinda Karçanaj, apo prefektit të Tiranës, Toni Gogu. Edhe prefektja e Shkodrës, Majlinda Angoni, është pjesë e listës së PS-së në qarkun e Shkodrës, por dhe prefekti i Elbasan it, Klevis Xhoxhi.

QARKU DIBËR
Olta Xhaçka
Agron Cerri
Aurora Mara
Alfir Shima

QARKU KUKËS
Gerta Duraku
Petrit Malaj

QARKU LEZHË
Lindita Nikolli
Eduart Ndreca
Shpresa Marndoj

QARKU SHKODËR
Ilir Beqja
Majlinda Angoni
Paulin Sterkaj
Benet Beci
Jona Liqejza
Kabir Fishta
Luan Harusha

QARKU BERAT
Blendi Klosi
Ermonela Felaj
Adnor Shameti
Nasip Naço
Bardhyl Kollçaku
Fadil Nasufi

QARKU GJIROKASTËR
Blendi Çuçi
Mirela Kumbaro
Artemisa Dhralo
Ediola Braha
Laert Duraj

QARKU VLORË
Edi Rama
Damian Gjiknuri
Anila Denaj
Vullnet Sinaj
Alket Hyseni
Vilma Bello
Vasil Llajo
Niko Kurri

QARKU KORÇË
Niko Peleshi
Ilir Pendavinji
Eduard Shalsi
Edlira Bode
Artan Lame
Dhora Dajko

QARKU DURRËS
Edi Rama
Ardian Çela
Eglantina Gjermeni
Ilir Ndraxhi
Lefter Koka
Milva Ekonomi
Keida Ferra
Rolant Xhelilaj
Klodiana Spahiu
Jurgis Çyrbja

QARKU FIER
Erion Braçe
Bashkim Fino
Antoneta Dhima
Ismet Beqiraj
Bujar Çela
Tatiana Piro
Gramoz Ruçi
Erjona Hoxha
Gentian Nushi
Eriselda Sefa

QARKU ELBASAN
Taulant Balla
Evis Kushi
Arben Kamami
Anastas Angjeli
Musa Ulqini
Albana Hana
Saimir Hasalla
Erald Xhani
Klevis Xhoxhi
Luan Duzha
Ertjan Çabiri
Shkëlqim Bullari
Desantila Tahiraj
Arbër Gjeta

QARKU TIRANE
Njësia 1
Elona Gjebrea,
Alqi Bllako
Njësia 2
Arben Pëllumbi,
Alfred Muharremi
Njësia 3
Klotilda Bushka,
Dallëndyshe Bici
Njësia 4
Arben Ahmetaj,
Sadri Abazi
Njësia 5
Pandeli Majko,
Mimi Kodheli,
Eljo Hysko
Njësia 6
Belinda Balluku
Njësia 7
Etilda Gjonaj,
Besnik Bare

Njësia 8
Ervin Bushati,
Elva Margariti
Njësia 9
Ogerta Manastirliu,
Sadri Abazi
Njësia 10
Fatmir Xhafaj,
Mirlinda Karçanaj
Njësia 11
Ulsi Manja,
Glinxhet Madhi
Lagjja 14 (Zona e Astirit dhe Kashari)
Blerina Gjylameti

Bashkitë Kavajë
Rrogozhinë
Etjen Xhafaj

Bashkia Vorë
Fidel Ylli

Bashkia Kamzë
Elisa Spiropali,
Reme Lala
Dajt, Kërrabë, Petrelë, Baldushk
Xhemal Qefalia
Pezë, Ndroq, Vaqarr
Toni Gogu
Farkë
Sadi Vorpsi
Zall Bastar, Zall Herr, Bërxull, Laprakë
Edmond Rrushi

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back