Politikë

Lirohet nga detyra Zëvendësdrejtori i SHISH, detyra e re që pritet të marrë

Shkruar nga Liberale
Lirohet nga detyra Zëvendësdrejtori i SHISH, detyra e re që

Presidenti Bajram Begaj dekretoi lirimin nga detyra të të Zëvendësdrejtorit të Shërbimit Informativ të Shtetit, Oljan Kanushi.

Oljan Kanushi, ish-këshilltar i kryeministrit Edi Rama, drejtoi institucionin për rreth 1 vit për shkak se Bendo po kryente studime pas-universitare në SHBA. Kanushi pritet të emërohet Ambasador i Shqipërisë në Slloveni.

"Në mbështetje të nenit 93 të Kushtetutës dhe nenit 5 të ligjit nr. 8391, datë 28.10.1998, “Për Shërbimin Informativ Kombëtar”, të ndryshuar, me propozim të Kryeministrit dekretoj: Zoti Oljan Kanushi lirohet nga detyra e Zëvendësdrejtorit të Shërbimit Informativ të Shtetit", thuhet në dekretin e Presidentit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH