Aktualitet

Lirohet nga burgu ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri

Shkruar nga Liberale
Lirohet nga burgu ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është liruar nga burgu.

Gjykata e Elbasanit ka vendosur, që Tahiri ta kryejë pjesën e mbetur të dënimit në shtëpi.

Kujtojmë se, sipas gjykatës, Tahiri me veprimet dhe mos veprimet e tij kishte ndikuar në përhapjen e fenomenit të kultivimit të kanabisit, dhe u akuzua për veprën penale “Shpërdorim të Detyrës”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH