Aktualitet

Lirohen banorët e "Astirit", një mbetet në qeli

Shkruar nga Liberale
Lirohen banorët e "Astirit", një mbetet në qeli

Mëngjesin e kësaj të marte 27 banorët e Unazës së Re, të cilët u ndaluan nga policia mbas rezistencës që bënë për mos shëmbjen e banesave kur nisi aksioni i Inuk-ut.

Janë liruar nga policia për tu proçeduar në gjëndje të lirë, vetëm 1 prej tyre ka mbetur në qeli.

Gjykata pas shqyrtimit të dosjeve vendosi të lërë të lirë edhe Shkëlzen Sadikajn. Madje dhe ndalimi i tij është konsideruar i paligjshëm./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH