Sport

Lionel Messi: E di që këto janë vitet e fundit të karrierës sime

Shkruar nga Liberale
Lionel Messi: E di që këto janë vitet e fundit të

Lionel Messi iu përgjigj pyetjeve të shokëve të tij në kombëtaren e Argjentinës. Paulo Dybala pyeti nëse Messi mendon për atë që ka arritur.

“Kur konkurroni vazhdimisht, kur vendosni synime të reja për veten tuaj, vlerësoni pak arritjet tuaja. Jam në një pikë në karrierën time ku më pëlqen gjithçka që po ndodh dhe vlerësoj gjithçka shumë më tepër sepse e di që këto janë vitet e fundit të karrierës sime.

Mendoj se kur të përfundoj karrierën time, do të vlerësoj shumë më tepër gjithçka që kam arritur. Sidomos fakti që u bëra kampion bote”, tha Messi për TV Publica.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH