Aktualitet

Lindita Nikolla kryeparlamentare, Rama: Grua zonjë!

Shkruar nga Liberale
Lindita Nikolla kryeparlamentare, Rama: Grua zonjë!

Ish-ministres së Arsimit Lindita Nikolla i është besuar nga Kryeministri Edi Rama detyra e kryetares së Parlamentit.

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin Opinion në Tv Klan, tha se Nikolla është personi i duhur për këtë detyrë dhe më shumë kontribute brenda Partisë Socialiste.

“Është personi më i duhur për të gjithë kontribtuin që ka dhënë. E ka filluar nga shkalla e parë e bazës deri këtu ku është sot sepse është një person që gjatë gjithë rrugëtimit të vetë ka treguar përkushtim, seriozitet, ndershmëri, sepse është një person që është i prirur për të folur me të gjithë. Dhe sepse është një grua zonjë që i shkon shumë mirë atij vendi”, deklaroi Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH