Showbiz

Libri që zbulon sekretet e familjes mbretërore/ Miqtë e quajtën Harry-n të çmendur kur u lidh me Meghan

Shkruar nga Liberale

Libri më i ri për familjen mbretërore britanike, thotë se e quajtën Princi Harry-n quajtën të çmendur për lidhjen me Meghan Markle, e cila "i qortoi ata për shakatë e tyre rreth seksizmit, feminizmit dhe njerëzve transgjinorë".

Tom Bower, gazetar dhe autor i "Hakmarrja: Meghan, Harry dhe lufta midis Windsors" thotë se Harry e ftoi Meghan që të bashkohej me të në Sandringham për xhirimet e tij në fundjavë në 2016, pak pasi lidhja e çiftit u zbulua publikisht.

37-vjeçari dyshohet se ftoi 16 miq, kryesisht shokë të vjetër të shkollës nga Eton, të cilët ishin të punësuar nga bankat ndërkombëtare dhe shtëpitë e ankandeve, për t'u bashkuar me të për darkë të premten, të cilët ndenjën të shtunën, deri drekën e së dielës.

Bower thotë se Meghan, 40 vjeç, ishte më pak se i impresionuar dhe sfidonte çdo mysafir që kundërshtonte vlerat e saj të zgjuara.

"Meghan-it i mungonte çdo sens humori dhe ishte një mbytëse në festë", thotë Bower në librin e tij të ri, sipas gazetës 'The Times'.

Ai shkroi: “Ashtu si fundjavat e tjera të xhirimeve, Harry priste me padurim tallje të pafundme, shaka dhe shumë pije". "OMG, çfarë ishte ajo?", tha një. "Harry duhet të jetë i çmendur", ishte komenti i një miku tjetër.

Bower thotë se Meghan u përplas për herë të dytë me miqtë e Harryt gjatë një udhëtimi në Xhamajka për të marrë pjesë në dasmën e Tom 'Skippy' Inskip me agjenten letrare, Hon Lara Hughes-Young në mars 2017.

Duka dhe Dukesha e Sussex-it iu bashkuan 40 të ftuarve për festimet tre-ditore të martesës në hotelin Round Hill në Montego Bay./Përshtati Liberale.al

[gallery columns="1" size="full" jnewsslider="true" ids="1257365,1257364,1257363,1257362"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH