Aktualitet

Lëvizja studentore: Tarifat janë të larta, asnjë reagim nga qeveria për kërkesat

Shkruar nga Liberale
Lëvizja studentore: Tarifat janë të larta, asnjë reagim nga

Ndërkohë që po mbahet protesta e pedagogëve, lëvizja studentore në një deklaratë për mediat bëri me dije se studentët po përballen me tarifa shumë të larta.

“Do të luftojmë për një universitet me dinjitet. Ne jemi e tashmja e mundimshme dhe e ardhmja si përmbushja e aspiratave më të larta. Ne si studentë nuk do të rrimë duarkryq. Sot jemi për studentë dhe organizimi duhet të jetë mes pedagogëve dhe studentëve. Ne herë pas herë kemi kërkuar të drejtat tona. Nga ana e qeverisë për studentët nuk ka pasur asnjë reagim pozitiv”, u shprehën ata.

Ndër të tjera, bënë me dije se kanë dërguar një peticion në kryeministri për subvencion 100 euro në muaj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH