Aktualitet

Letra e Metës për ambasadorin e OSBE: S'je i mirëpritur në Presidencë

Shkruar nga Liberale

Presidenti Ilir Meta shpall “non grata” ambasadorin e OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchadt. Në dokumentin e siguruar nga "Gazeta Liberale", Meta thotë se drejtuesi i zyrës së OSBE në Shqipëri nuk është i mirëpritur në Presidencë për dy arsye.

E para, sipas Metës, sepse Borchardt vuri në diskutim dekretin e Presidentit për zgjedhjet vendore në Shqipëri në qershor 2019. Dhe e dyta, sepse ai i tregoi publikisht gishtin qytetarëve shqiptarë.

Më poshtë dokumenti i Presidentit Meta: /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH