Globi

Leopardi sulmon vajzën 16-muajshe dhe e lë të vdekur

Shkruar nga Liberale
Leopardi sulmon vajzën 16-muajshe dhe e lë të vdekur

Një vajzë 16-muajshe vdiq sot pasi një leopard e sulmoi në një pyll në periferi të qytetit Mumbai në Indinë perëndimore.

Nëna e vogëlushes e kishte marrë me vete për të adhuruar në një tempull, kur një leopard i ka sulmuar duke e plagosur për vdekje vogëlushen.

Edhe pse u dërgua me urgjencë në spital, ajo kishte ndërruar jetë.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH