Aktualitet

Lëkundje tërmeti në vend, ja epiqendra

               Publikuar në : 20:54 - 14/08/20 liberale

Një tërmet me magnitudë 3.1 është regjistruar në qarkun e Elbasanit, rreth 9 kilometra nga Librazhdi, pasditen e sotme.

Prej disa javësh në vendin tonë janë shënuar lëkundje tërmeti në qarqe të ndryshime, kryesisht në Korçë, e fundit kjo që tërmetin më të fortë dhe me dëme materiale e regjistroi në shtator.

Tags: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back