Aktualitet

Lëkundje tërmeti në Tiranë, sa ishte magnituda

Shkruar nga Liberale

lëkundje tërmeti janë ndjerë këtë mbrëmje në Tiranë. Qendra Evropiane e Tërmeteve (EMSC) raporton se lëkundja ka qenë me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në afërsi të Shijakut dhe me një thellësi prej 10 kilometrash.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH