Aktualitet

Lëkundje tërmeti në orët e para të mëngjesit në Shqipëri

Shkruar nga Liberale
Lëkundje tërmeti në orët e para të mëngjesit

Një tërmet është regjistrua në orët e para të mëngjesit në vendin tonë.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit raporton në faqen e vet zyrtare se ka regjistruar një tërmet rreth orës 05:25.

Ai ka qenë me magnitudë 2.4 Rihter, 14 kilometer në Veri të Librazhdit, në një thellësi 6 kilometër./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH