Aktualitet

Lëkundje tërmeti gjatë natës, ja ku ishte epiqendra

Shkruar nga Liberale
Lëkundje tërmeti gjatë natës, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë regjistruar gjatë natës. Më e madhja prej tyre ka qenë me magnitudë mbi 4 të shkallës rihter në orën 2:18.

Sipas EMSC ka qenë me magnitudë 4.5, me epiqendër në zonën e Shijakut dhe me thellësi rreth 10 km.

Tërmetet e tjera të magnitudë 3.5 dhe 3.1 janë regjistruar në detin Adriatik përkatësisht rreth orës 01:46 minuta dhe rreth orës 03:49 minuta./Gazeta Liberale

[gallery columns="1" size="full" ids="1111238,1111236"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH