Globi

Lëkundje të forta tërmeti, ja sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra

Shkruar nga Liberale
Lëkundje të forta tërmeti, ja sa ishte magnituda dhe ku ishte

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar ditën e sotme në Rumani.

Mësohet se tërmeti që ka goditur vendin ballkanik ka qenë me magnitudë 5.2 ballë dhe thellësi 10 kilometra.

Kujtojmë se së fundmi disa tërmete të fuqishme kanë goditur Turqinë dhe Sirinë duke shkaktuar mbi 29 mijë viktima.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH