Kryesore

Lëkundje e fortë tërmeti në Greqi, ndihet dhe në Shqipëri

               Publikuar në : 19:54 - 04/03/21 liberale

Greqia vazhdon prej dy ditësh nën ‘ethet’ e lëkundjeve sizmike.

Një tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë në orën 19:38 pak kilometra nga Larisa, në Elassona, sipas një vlerësimi paraprak nga Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinës.

Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet. Sipas BW, në Korçë e Pogradec raportohet se njerëzit kanë dalë në rrugë të frikësuar.

Paraprakisht thuhet se tërmeti është me magnitudë 5.9 të shkallës Rihter.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back