Aktualitet

Lehtësimi i masave/ Manastirliu thirrje qytetarëve: Zbatoni rregullat

Shkruar nga Liberale
Lehtësimi i masave/ Manastirliu thirrje qytetarëve: Zbatoni rregullat

Ministrja e Shëdetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu në një postim në facebook i ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që në vijim të lehtësimit të masave shtrënguese të mos të mos neglizhojnë rregullat për të mos lejuar përhapjen e COVID-19.

Manastirliu ks shpërndarë një video, ku iu bëhet thirrje qytetarëve që të vijojnë të qëndrojnë sa më shumë në shtëpi, nëse kanë mundësi të punojnë nga shtëpia dhe të lajnë sa më shpesh duart.

Me vijimim e lehtësimit të masave shtrënguese, këto rregulla janë shumë të rëndësishme për të kufizuar përhapjen e #COVID19, për të ruajtur veten dhe të tjerët!” shkruan Manastirliu.

https://www.facebook.com/OgertaManastirliu/videos/564954057736338/?t=39

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH