Sport

Legjenda e boksit me doping: Ja si mashtroja me analizat

               Publikuar në : 16:01 - 09/08/19 LP

Mike Tyson apo “Majku i hekurt”, siç e kanë pagëzuar mediat prej dekadash, ka pranuar se ka mashtruar në jo pak raste autoritetet e kontrolleve antidoping.

“Kam përdorur urinën e fëmijëve të mi për të mos u zbuluar në testet antidoping. Si e bëja këtë? Më ndihmonte gjithmonë stafi mjekësor dhe në momentet e provës, çdo kontrollor nuk preferonte të më vështronte duke më dhënë mundësinë të përdorja këtë truk në teste”, ka thënë ai.

Michael Gerard Tyson i lindur në 30 qershor 1966 dominoi për shumë vite ringun profesionist. Tifozët ende kujtojnë veprimet e tij kafshërore në një ndeshje të vetme kundër Evander Holifild-it, që u privua nga një pjesë e veshit gjatë një dyluftimi që kaloi çdo limit.

mike-tyson-bit-off-part-of-evander-holyfields-ear-during-a-bout-in-1997-boxing-tyson-bites-holyfield_730994_ 82d0b0e564582d16b470b0033b8130d5 maxresdefault Mike-Tyson
<
>
(Visited 183 times, 1 visits today)

Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *