Aktualitet

Legalizimi i kanabisit/ Pollo: BE nuk duhet të heshtë si në 2016-ën

Shkruar nga Liberale
Legalizimi i kanabisit/ Pollo: BE nuk duhet të heshtë si në

Ish-deputeti i PD, Genc Pollo ka reaguar pas qëndrimit të Zyrës së BE në Tiranë, në lidhje me deklaratën e kryeministrit Rama se po punohet për një projekt-draft, i kosultuar me ekspertë brenda dhe jashtë vendit për legalizimin e kanabisit.

Ndërkohë, zyra  e BE tha nuk ka konsultuar një projekt të tillë. Pollo shpreson se ky reagim të kthehet në linjë stabile dhe të mos heshtet si në vitin 2016.

"Sqarim i dobishëm e distancim social i shëndetshëm nga narkoprojekti qeveritar. Heshtja e @EUinAlbania gjatë #Kanabis2016 nuk ndihmoi për Shqipërinë europiane. Shpresoj reagimi i sotëm të kthehet në linjë stabile", shkruan Pollo./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH