Aktualitet

Lefter Maliqi pretendoi se ishte vjedhur më 14 maj, përfundon rinumërimi për Bashkinë Kuçovë

Shkruar nga Liberale
Lefter Maliqi pretendoi se ishte vjedhur më 14 maj, përfundon

Në Kolegjin Zgjedhor ka përfunduar rinumërimi i votave për bashkinë Kuçovë.

Rinumërimi i 18 kutive nuk ka sjellë ndryshim të rezultatit; kandidati i PS, Kreshnik Hajdari rezulton sërish fitues përballë kandidatit të Bashkë Fitojmë Lefter Maliqi.

Vendimi për rinumërim erdhi pas ankesës së koalicionit Bashkë Fitojmë dhe kandidatit Lefter Maliqi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH