Aktualitet

Largohen masat ajrore afrikane, si parashikohet moti për fundjavën

Shkruar nga Liberale
Largohen masat ajrore afrikane, si parashikohet moti për fundjavën

Masat ajrore të nxehta që prej ditësh kanë qënë prezente mbi vendin tonë gradualisht do të largohen.

Temperaturat do të pësojnë renie në vlerat maksimale kryesisht ditën e shtunë dhe të dielë.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, për 3 ditët në vijim, e shtunë, e dielë dhe e hënë, moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare.

Era përgjithësisht do të fryjë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, shoqëruar me një valëzim të forcës 1-2 ballë.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1205164,1205163"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH