Aktualitet

"Larg duart, vija është e kuqe", paralajmërimi i fortë nga Presidenca

Shkruar nga Liberale
"Larg duart, vija është e kuqe", paralajmërimi i

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi ka reaguar pas deklaratave të kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, i cili tha se Meta do të hetohet edhe për shkeljen e Kushtetutës në rastin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.

Në një postim në rrjetet sociale, Blushi shkruan se paralajmërimi është i prerë: "Larg duart nga Gjykatata Kushtetuese".

Postimi i plotë

Deklaratat e shëmtuara dhe të dënueshme të z.Balla janë presione të dhunshme dhe të qarta politike ndaj organit të akuzës, për të mos vepruar menjëherë ndaj kallëzimit penal të depozituar dje nga Presidenti i Republikës ndaj z.Ardian Dvorani, besnikut të partisë dhe dhunuesit të vetëdijshëm të ligjit dhe Kushtetutës.

Presidenti Meta ka qenë shumë i qartë dhe KA PARALAJMËRUAR PRERË se në të ardhmen NUK DO TË TOLEROJË MË, as shkeljen më të vogël të procedurave, që synon kapjen mafioze të Reformës në Drejtësi, që tani ndodhet para një momenti historik për të dëshmuar integritetin dhe vërtetësinë e saj!

Për këdo që nuk e ka kuptuar qartë, PARALAJMËRIMI ËSHTË I PRERË:

LARG DUART NGA GJYKATA KUSHTETUESE!

TE GJYKATA KUSHTETUESE VIJA ËSHTË E KUQE, DHE ËSHTË E KUQE FLAKË!/Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH